Dom Aktualności

Boeing stawia czoło Wall Street w „przegranym roku” finansowego kryzysu z 737 roku

dobra jakość Wodoodporne suche torby na sprzedaż
dobra jakość Wodoodporne suche torby na sprzedaż
Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Boeing stawia czoło Wall Street w „przegranym roku” finansowego kryzysu z 737 roku

Boeing stawia czoło Wall Street w „przegranym roku” finansowego kryzysu z 737 roku

Po dwóch awariach i uziemieniu Max 8 na całym świecie, firma ma zgłosić ponury pierwszy kwartał.


Zdjęcie lotnicze pokazuje samoloty Boeing 737 Max zaparkowane na asfalcie w fabryce Boeinga w Renton w stanie Waszyngton na początku tego roku. (Lindsey Wasson / Reuters)
23 kwietnia o 11:40

Silna sprzedaż komercyjnych odrzutowców i wypłaty gotówkowe dla inwestorów sprawiły, że Boeing stał się ulubieńcem Wall Street. Teraz gigant przemysłu lotniczego przygotowuje się do dostarczenia swoich najgorszych wyników finansowych od prawie dwóch lat, ponieważ światowe ugruntowanie swojego flagowego odrzutowca stawia w wątpliwość przyszłość jego największego generatora gotówki.

Jak podaje Boeing w pierwszym kwartale w środę - pierwsza aktualizacja finansowa od czasu, gdy w zeszłym miesiącu ugruntowało się 737 Maxów - analitycy ankietowani przez Bloomberga spodziewają się, że skorygowane zyski spadną o 11 procent do 3,25 USD za akcję, co jest najbardziej stromym spadkiem w stosunku do roku pod koniec 2017 r. Firma prawdopodobnie powie inwestorom, że nie jest w stanie przewidzieć swoich wyników finansowych na resztę tego roku, ponieważ zamówienia na tysiące 737 samolotów Max pozostaną wstrzymane, dopóki firma nie będzie w stanie rozwiązać problemów, które przyczyniły się do dwóch śmiertelnych wypadków i przekonać globalne organy regulacyjne, aby wypuścić dysze z powrotem w powietrze.

Zakwaszony obraz działalności Boeinga pokazuje, jak szybko wypadki odwróciły losy firmy. Do niedawna Boeing był ceniony przez inwestorów jako maszyna produkująca środki pieniężne o dużym potencjale wzrostu; Boeing wyprzedził prognozy wyników Wall Street na 11 prostych kwartałów. W tym miesiącu obniżył produkcję 737 Max do 42 samolotów miesięcznie - z 52 do 52 - sygnalizując, że wdrożenie i zatwierdzenie może zająć kilka miesięcy. Analitycy szacują, że firma i jej ubezpieczyciele mogą zawiesić miliardy dolarów w wypłatach dla linii lotniczych i rodzin ofiar wypadków.

[ American Airlines odwołuje 737 lotów Max do 19 sierpnia ]

Dla Boeinga „2019 to rok stracony pod względem wyników finansowych” - powiedział Seth Seifman, analityk w JPMorgan.

Dyrektor generalny Dennis Muilenburg przeprosił za utratę życia spowodowaną wypadkami. Na początku tego miesiąca powiedział, że Boeing współpracuje z klientami w celu zminimalizowania wpływu finansowego uziemienia i wolniejszej produkcji nowych samolotów.

Wolne przepływy pieniężne Boeinga, uważnie monitorowana ilość gotówki generowanej przez firmę po ponoszeniu kosztów inwestycji, takich jak ulepszenia fabryczne, mogą gwałtownie spaść, ponieważ Boeing kontynuuje budowę samolotów, które są bezczynne w zakładach produkcyjnych w Renton, Wash. i gdziekolwiek.

Cai von Rumohr, starszy analityk w Cowen, szacuje, że Boeing może zgłosić zerowe wolne przepływy pieniężne w pierwszym kwartale i ujemne wolne przepływy pieniężne w drugim kwartale, przed odbiciem w dalszej części roku. Przewiduje on około 12 miliardów dolarów w postaci wolnych przepływów pieniężnych przez cały rok - znacznie poniżej jego wcześniejszych szacunków 16 miliardów dolarów. Boeing powiedział w styczniu, że oczekuje wolnych przepływów pieniężnych w tym roku w wysokości od 17 do 17,5 mld USD.

[ Boeing testuje aktualizacje oprogramowania 737 Max, mówi, że dokonuje „postępu” certyfikacji ]

Spowolnienie produkcji może spowodować, że Boeing przestanie dawać tyle pieniędzy swoim inwestorom w formie skupu akcji. Boeing znalazł się na czele niedawnej fali kupna akcji przez korporację, kupując akcje o wartości 24 miliardów dolarów w ciągu ostatnich trzech lat. Stanowiło to prawie trzy czwarte wolnych przepływów pieniężnych firmy w tym okresie.

Inwestorzy zwykle lubią odkupywać, ponieważ zmniejszają łączne udziały w firmie, co sprawia, że ​​każda akcja jest bardziej wartościowa. Krytycy twierdzą, że Boeing powinien inwestować więcej pieniędzy w biznes, budując nową technologię lub podnosząc płace i świadczenia pracowników. Boeing wydał 11 miliardów dolarów na badania i rozwój w ciągu ostatnich trzech lat, nieco więcej niż konkurencyjny Airbus, który wydał 9,2 miliarda dolarów na badania i rozwój w tym samym okresie.

Boeing zobowiązał się w zeszłym roku do odkupienia akcji o wartości 18 miliardów dolarów do 2021 roku, największego programu odkupu w historii firmy. JPM Seifman powiedział, że spodziewa się, że firma zawiesi wykup akcji w świetle problemów 737 Max. Boeing daje również inwestorom kwartalną wypłatę, zwaną dywidendą, w wysokości 1,71 USD za akcję, którą prawdopodobnie będzie kontynuował.

W ciągu ostatnich trzech lat wartość akcji Boeinga wzrosła prawie trzykrotnie, co stanowi najszybszy wzrost w historii firmy i blisko czterokrotnie szybszy wzrost niż średnia przemysłowa Dow Jones w tym okresie. Jednak zaufanie inwestorów do Boeinga zmalało od czasu drugiej katastrofy 737 Max 8 w zeszłym miesiącu w Etiopii, która zmniejszyła się o około 10 procent od wartości rynkowej.

Komercyjne samoloty stanowiły 60 procent sprzedaży Boeinga w ubiegłym roku, przy czym produkty obronne, takie jak helikoptery i systemy rakietowe, stanowiły 23 procent. Boeing ma zaległości w zamówieniach na ponad 4000 samolotów Max 737, co czyni go największym motorem wzrostu firmy w nadchodzących latach.

Sprzedaż może być zawieszona, jeśli Boeing nie może przekonać regulatorów, klientów linii lotniczych i opinii publicznej o bezpieczeństwie samolotu.

13 marca Federalna Administracja Lotnictwa ugruntowała Max 737, aby władze mogły zbadać „możliwość wspólnej przyczyny” między katastrofami w Etiopii i Indonezji. Od tamtej pory Muilenburg Boeinga przyznał, że system przeciwpoślizgowy unikalny dla 737 Max odegrał pewną rolę w obu wypadkach.

[ Boeing CEO Dennis Muilenburg przeprasza za zgubione życie ]

Boeing opóźnił swój wstępny harmonogram aktualizacji oprogramowania, który początkowo miał zostać ukończony w kwietniu. Nie jest jasne, jak długo FAA i inni regulatorzy na całym świecie mogliby zatwierdzić poprawkę. Boeing może mieć trudności z uzyskaniem aprobaty od Chin, które były jednymi z pierwszych, które zmontowały 737 Max po katastrofie w Etiopii i są uwięzione w napięciach handlowych ze Stanami Zjednoczonymi, powiedział Seifman.

Linie lotnicze, które chcą kupić samoloty, nie mają innego wyboru niż czekanie na poprawkę Boeinga. Jedynym innym producentem z konkurencyjną ofertą jest Airbus, który ma własne długie zaległości w zamówieniach. Ale linie lotnicze mogą zdecydować się na zmniejszenie lub anulowanie swoich zamówień, jak poinformowała w zeszłym miesiącu krajowa linia lotnicza Indonezji, Garuda.

Boeing musi także naprawić swoją reputację wśród pasażerów. Według Międzynarodowego Stowarzyszenia Transportu Lotniczego liczba osób dokonujących rezerwacji podróży lotniczych wzrosła w ubiegłym roku o około 6,5 procent. Ten wzrost może spowolnić, jeśli katastrofy Boeinga zniechęcą ludzi do rezerwacji lotów.

„Ogólna publiczność latająca wydaje się zadawać więcej pytań na temat [737 Max] niż w przypadku wcześniejszych uziemień floty”, powiedział analityk Goldman Sachs, Noah Poponak, w notatce badawczej na początku tego miesiąca.

Ze względu na potencjalne ryzyko w zdolności Boeinga do naprawienia 737 Max, konkurencyjne zagrożenia i potencjalne osłabienie popytu konsumenckiego, Poponak obniżył swoje prognozy zarobków o 8 procent w tym roku i 2 procent w przyszłym roku.

Dyrektor generalny Boeinga: „Przykro nam z powodu utraty życia w ostatnich 737 wypadkach Max”
6
Komentarze

Powiadomienia e-mail o gospodarce i biznesie

Ważne wiadomości e-mail z wiadomościami o problemach związanych z gospodarką i biznesem.

Rejestrując się, wyrażasz zgodę na nasze Warunki użytkowania i politykę prywatności
Douglas MacMillan Doug MacMillan to korporacyjny reporter odpowiedzialny za The Washington Post, badający wątpliwe praktyki i nadużycia władzy przez duże firmy. Wcześniej zajmował się technologią dla Wall Street Journal, Bloomberg News i Businessweek.
Pub Czas : 2019-04-24 12:34:08 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
China Kingmate Packing Products Factory

Osoba kontaktowa: Mr. Bryan Zhao

Tel: 86--13527922992

Faks: 86-0769-81615686

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)