Dom Aktualności

Wtajemniczeni w Apollo 11 pamiętają najsłynniejszą misję kosmiczną w historii: „Mieliśmy zadanie do wykonania, a my to zrobiliśmy”

dobra jakość Wodoodporne suche torby na sprzedaż
dobra jakość Wodoodporne suche torby na sprzedaż
Im Online Czat teraz
firma Aktualności

Wtajemniczeni w Apollo 11 pamiętają najsłynniejszą misję kosmiczną w historii: „Mieliśmy zadanie do wykonania, a my to zrobiliśmy”

Wtajemniczeni w Apollo 11 pamiętają najsłynniejszą misję kosmiczną w historii: „Mieliśmy zadanie do wykonania, a my to zrobiliśmy”

Cyfry te mogą wydawać się losową sekwencją liczb, ale dla wybranych osób w historii tego kraju mają na myśli wszystko.

Ponad 400 000 ludzi pracowało bez wytchnienia, by w upalny dzień na Florydzie 16 lipca 1969 roku umieścić trzech astronautów Neila Armstronga, Buzza Aldrina i Michaela Collinsa w najsłynniejszej misji eksploracji kosmosu w historii, Apollo 11 . Po przyłapaniu 20 lipca Armstrong spędziłby nieco ponad 151 minut spaceru po powierzchni Księżyca , a Aldrin w 40 minut mniej. Dla tych mężczyzn 16 lipca był niczym nadzwyczajnym - i niezwykle gorączkowym.

Ogólny widok pokoju kontrolnego operacji misyjnych w Centrum Kontroli Misji, bldg 30, podczas aktywności pozaustrojowej powierzchni Księżyca (EVA) astronautów Apollo 11 Neila A. Armstronga i Edwina E. Aldrina Jr. (Źródło: NASA)

Ogólny widok pokoju kontrolnego operacji misyjnych w Centrum Kontroli Misji, bldg 30, podczas aktywności pozaustrojowej powierzchni Księżyca (EVA) astronautów Apollo 11 Neila A. Armstronga i Edwina E. Aldrina Jr. (Źródło: NASA)

MICHAEL COLLINS APOLLO 11 ODMÓWI NA HISTORYCZNYM LĄDOWANIU KSIĘŻYCA: „BYLIŚMY TYLKO REGULARNI ASTRONAUTY”

„Kontrola misji rozmawiała ze mną 24 godziny na dobę” - wspomina Collins w wywiadzie dla Fox News w zeszłym miesiącu, po czym dodał, że 20 lipca był jeszcze bardziej zajęty. „Ostatnim zadaniem, które wróciliśmy z Księżyca, było ponowne wejście do atmosfery w odległości 250 000 mil. Korytarz, w który musieliśmy uderzyć, miał 40 mil wysokości, mały, malutki cel. Kiedy spryskaliśmy się oceanem, musieliśmy iść przez całą kolejną sekwencję. Więc [w oba dni] byliśmy zajęci, zajęci, zajęci. ”

Ale dla 400 000 silnych mężczyzn i kobiet, którzy niestrudzenie pracowali za kulisami, aby osiągnąć pierwsze kroki księżycowe, to były lata tworzenia.

Prawie siedem lat wcześniej, 12 września 1962 r., Prezydent John F. Kennedy wygłosił swoje słynne przemówienie do wielkiego tłumu na Stadionie Ryżowym, w którym zadeklarował: „Wybieramy się na Księżyc w tej dekadzie i robimy inne rzeczy, nie dlatego, że są łatwe, ale dlatego, że są trudne ”.

W rezultacie ludzie ze wszystkich środowisk (inżynierowie, naukowcy, piloci, sekretarze i nie tylko) oraz różne części kraju uczestniczyli w uczynieniu podróży Apollo 11 porywającym sukcesem. Jednak aż do ostatnich kilku sekund podróży było chaotycznie, szczególnie dla osób przebywających w Kontroli Misji tego pamiętnego dnia.

„Napięcie w Kontroli Misji było wyższe niż w statku kosmicznym”, powiedział Charlie Duke, astronauta Apollo 16 i komunikator kapsułowy (CAPCOM) dla Apollo 11. „Mieliśmy problemy z komunikacją i mieliśmy problem z komputerem, który naprawdę zwrócił uwagę wszystkich. Na szczęście , problem został zdiagnozowany i kontynuowaliśmy.

„Napięcie w Kontroli Misji było wyższe niż w statku kosmicznym. Mieliśmy problemy z komunikacją i mieliśmy problem z komputerem, który naprawdę zwrócił uwagę wszystkich. Na szczęście problem został zdiagnozowany i kontynuowaliśmy.”

- Charlie Duke, astronauta Apollo 16 i komunikator kapsułkowy (CAPCOM) dla Apollo 11.

Duke dodał, że skoro statek znalazł się w odległości 400 do 500 stóp od powierzchni Księżyca, Armstrong powiedział, że nie może wylądować w oryginalnym obszarze i wylądować w powietrzu, powodując dodatkowe zużycie paliwa.

APOLLO 11 ASTRONAUT MICHAEL COLLINS UJAWNIA NIEDOSTĘPNE ZDJĘCIE KSIĘŻYCOWEGO ZAŁOGA ZAŁOŻYŁ SIĘ NA DOLE PUDEŁKA

„W kontroli misji było wyraźne napięcie” - powiedział Fox News Duke, który był dziesiątą osobą, która chodziła po Księżycu. „Zadzwoniłem, aby być na ziemi w ciągu 30 sekund. A 13 sekund później Buzz powiedział„ kontakt ”i silniki zatrzymały się. Wiedzieliśmy, że są blisko, ponieważ wzniecają kurz.”

Gerald Griffin, dyrektor lotu Apollo, powiedział, że był w stanie oglądać start, ponieważ zmiana jego zespołu dobiegła końca.

„Napięcie było odczuwalne przez wszystkich w tym pokoju”, powiedział Griffin, dodając, że w tym czasie w pokoju było około 20 osób.

W miarę narastania napięcia i narodu obserwowanego, jak NASA przygotowuje się do wystrzelenia Apollo 11, wielu kredytodawców Gene Kranz, który służył jako drugi główny dyrektor lotu NASA, pomagał w skupieniu się na misji i przysłowiowej nagrodzie.

Personel w Launch Control Center ogląda start Apollo 11 z Launch Complex 39A na początku historycznej misji lądowania na Księżycu. LCC znajduje się trzy i pół mili od wyrzutni. (Źródło: NASA)

Personel w Launch Control Center ogląda start Apollo 11 z Launch Complex 39A na początku historycznej misji lądowania na Księżycu. LCC znajduje się trzy i pół mili od wyrzutni. (Źródło: NASA)

„Minutę lub dwie przed zapaleniem silnika Gene włączył pętlę, której wszyscy musieli słuchać w Mission Control”, powiedział niedawno dla Fox News Homer Ahr, programista IBM, który pracował nad misjami Apollo. „W swoim wymagającym, dowodzącym i bardzo monotonnym głosie [Kranz] powiedział:„ Właśnie zamknęliśmy drzwi i jesteśmy razem zamknięci w tym pokoju. Opuścimy ten pokój razem, gdy wydarzy się jedna z trzech rzeczy - wylądujemy, przerwamy lub wypadek.' Po tym jak to powiedział, jeśli nie wiedziałeś, że to było ważne wcześniej, wiedziałeś o tym wtedy.

Ahr powiedział, że NASA oddała je 15 lipca po tym, jak „trenowali bez przerwy przez miesiące, pracując od 16 do 20 godzin dziennie”, starając się pozwolić im na dekompresję i „przyjść świeżo 16-go”.

„Naszym zadaniem było przybycie o 5 rano”, powiedział Ahr. „Podnieśliśmy maszyny i sprawdziliśmy oprogramowanie, aby wykonać suchy start, bez angażowania kontrolerów lotu. Później przywołaliśmy główny komputer, z którego korzystaliśmy i zanim się zorientowałeś, był to start. Wpisałem jeden z pierwsze rzeczy, które weszliśmy do komputera, czas startu 8: [32 am EST]. Potem zrobiłem całą masę poleceń, ale to było naprawdę dziwne. ”

Ahr kontynuował: „Mieliśmy do wykonania zadanie i zrobiliśmy to, ucząc się pracować pod ogromną presją w złożonej sytuacji. Było napięte i było to wspaniałe uczucie po 12 minutach, kiedy trzeci etap Saturn V wyłączył się. miałam tylko nadzieję, że nie spieprzyłeś ani nie zgniotłeś spodni.

„Mieliśmy zadanie do wykonania i zrobiliśmy to, ucząc się pracować pod ogromną presją w złożonej sytuacji. Było napięte i było to wspaniałe uczucie po 12 minutach, kiedy trzeci etap Saturn V wyłączył się. nie spieprzyłem ani nie zgniotłem spodni.

- Homer Ahr, programista IBM, który pracował nad misjami Apollo.

Napięcie w Misji Kontroli było tak duże, że można było ją ciąć nożem, a dla tych, którzy obejmowali to wydarzenie, niepokój i stres były równie namacalne.

Walter Cronkite mógł nie być w pokoju pełnym białych koszul, czarnych krawatów i ochraniaczy na kieszenie, ale redaktor naczelny wiadomości CBS był prawie tak samo częścią premiery jak Armstrong, Aldrin i Collins.

„Kiedy wylądowali z 17 sekundami paliwa, wszyscy słuchaliśmy Mission Control” - powiedział w niedawnym wywiadzie były korespondent CBS David Schoumacher, który doniósł na żywo podczas lądowania na Księżycu. „Nikt nic nie mówił w studiu ani w sterowni. Wszyscy się pociliśmy, tak jak astronauci”.

„Nie było scenariusza, kiedy Neil powiedział:„ Orzeł wylądował ”. Reżyser patrzył na 30 monitorów, patrząc na zdjęcia, które mogłyby działać, i zobaczył Waltera, który pocierał ręce tym niemądrym gestem - dodał Schoumacher. „On [Walter] chciał się pomodlić i wiedział, że nie powinien i nie mógł wymyślić nic do powiedzenia. To jest idealne. Co do diabła możesz powiedzieć do czegoś takiego?”

50 LAT PO APOLLO 11, SYNOWIE NEILA ARMSTRONGA OPISUJĄ DZIEŃ, W KTÓRYM TATA CHODZI NA KSIĘŻYCU

Steve Bales, który był doradcą Apollo 11, jedną z jego najbardziej krytycznych ról, zauważył, że komunikacja „wchodziła i wychodziła” i przez około 2 minuty 20-tej stracili całkowicie komunikację.

Zdjęcie doradcy Apollo 11 Steve Bales. (Źródło: NASA-Houston Public Affairs)

Zdjęcie doradcy Apollo 11 Steve Bales. (Źródło: NASA-Houston Public Affairs)

„Dane wracają i siedzę tam z jednym z moich wyświetlaczy i porównuję takie rzeczy, jak wysokość i prędkość, i jest problem”, powiedział Bales Fox News. „Jechaliśmy szybciej niż 23 stopy na sekundę i gdybyśmy osiągnęli 35 stóp / sekundę, musielibyśmy przestać. Nie byliśmy pewni, dlaczego tak się dzieje i nie zmieniły się przez około 3 minuty. około 5 minut na zejście, radar lądowania zablokował się na powierzchni i poczułem ulgę. ”

Ale problemy się nie skończyły - nie przez długi strzał.

„Około 10 sekund później otrzymaliśmy alarm 1202”, dodał Bele. „Biegaliśmy około 15 sekund za załogą i [były starszy dyrektor NASA] Jack Garmin powiedział:„ Steve, jeśli się nie powtórzy, to już koniec ”. Natychmiast powiedziałem: „Lot, który będziemy alarmować”. Neil, który nigdy nie mówi nic w krytycznej fazie, mówi „Houston, daj mi czytanie na 1202”. A Charlie Duke, który mógł uratować misję, nie czeka i mówi załodze, żeby uruchomiła alarm. Mówiło nam, że komputer ma zbyt wiele do zrobienia, wysyłając setki sygnałów na raz i dlatego otrzymaliśmy 1202 alarm. ”

Stamtąd wszystko wydawało się ciche, a bele myślały, że misja była „wolna od domu” w dniu 20, gdy lądownik Eagle zszedł na około 7000 stóp. Ale 8 minut na proces, który trwał około 12,5 minuty, NASA dostała kolejny alarm.

„Jesteśmy tak blisko teraz, że istnieje szansa, że ​​nie będą w stanie wylądować ręcznie”, powiedział Bales. „Bob Carlton, który był o 10 lat starszy ode mnie, powiedział, że w pojeździe nie ma wskaźnika poziomu paliwa, tylko czujnik, który słabnie. Kiedy światło się zapaliło, pozostało 90 sekund paliwa, więc on [Carlton] zaczął stoper, a program spoczywa na facecie ze stoperem, na ziemi [Charlie Duke [zawołał 60 sekund i wtedy widzieliśmy pojazd wystrzeliwujący przez Księżyc, a Neil przechodził przez kratery wielkości boiska piłkarskiego. Trzydzieści sekund, a potem kilka sekund później usłyszeliśmy przyziemienie, a potem bazę spokoju i wtedy musieliśmy się przygotować.

S69-40022 (24 lipca 1969 r.) --- Ogólny widok pomieszczenia kontrolnego misji operacyjnych (MOCR) w Centrum Kontroli Misji (MCC), budynek 30, Centrum Statków Morskich (MSC), pokazujący kontrolerów lotu świętujących pomyślne zakończenie misja lądowania księżycowego Apollo 11. (Źródło: NASA)

S69-40022 (24 lipca 1969 r.) --- Ogólny widok pomieszczenia kontrolnego misji operacyjnych (MOCR) w Centrum Kontroli Misji (MCC), budynek 30, Centrum Statków Morskich (MSC), pokazujący kontrolerów lotu świętujących pomyślne zakończenie misja lądowania księżycowego Apollo 11. (Źródło: NASA)

„BYŁA KOLEJNOŚĆ NAPIĘCIA” ASTRONAUT OPISUJE OGLĄDANIE KSIĘŻYCA LĄDOWANIE Z RODZINĄ BUZZA ALDRINA

Nikt nie mógł winić nikogo z NASA za świętowanie monumentalnego osiągnięcia łykiem alkoholu lub dwóch, ale tak nie było - przynajmniej nie później.

„Mieliśmy to, co nazywaliśmy stanem, kilka minut po wylądowaniu, aby upewnić się, że są w porządku na powierzchni”, powiedział Griffin. „Nie świętowaliśmy przy lądowaniu, było zbyt wiele do zrobienia”.

Ale kiedy załoga wylądowała na Ziemi, pokój stał się całkiem szalony - palono cygara, machano flagami - dodał Griffin, zauważając, że później poszli do lokalnego baru i popijali piwo. - To był szalony czas.

50 lat później Ameryka przygotowuje się do powrotu na Księżyc do 2024 r., A ostatecznie do Marsa.

Dla wielu mężczyzn i kobiet, którzy pracowali nad Apollo 11, była to praca, która wiązała się z ogromną odpowiedzialnością i presją. W tej chwili trudno było zrozumieć, co tak naprawdę się stało. „Nikt nie dołączył do rdzenia astronautów, aby być bohaterem” - powiedział Duke. „Koncentrujemy się na naszej pracy. Z jednej strony jest to upokarzające, z drugiej bardzo satysfakcjonujące, ale nie noszę odznaki z napisem„ bohater ”.

Dopiero później, w niektórych przypadkach kilka minut, aw innych, znacznie, znacznie później, odczuwano wpływ.

„Po naszym przesłuchaniu wyszedłem do samochodu, włożyłem kluczyki do stacyjki i nie mogłem uruchomić samochodu” - powiedział Ahr. „To wtedy uderzyło mnie, gdy zdałem sobie sprawę z tego, co zrobiliśmy. Po prostu siedziałem tam przez pięć minut i ciągle mówiłem:„ Wylądowaliśmy na Księżycu ”.

Pośród całego chaosu wewnątrz Misji, Griffin powiedział, że w tym niezrównanym triumfie ludzkiego ducha wyróżnia się jedna rzecz: duma.

„Nie tylko dla całego kraju, ale dla całego świata”.

KLIKNIJ TUTAJ, ABY OTRZYMAĆ APLIKACJĘ FOX NEWS

Śledź Chris Ciaccia na Twitterze @Chris_Ciaccia
Pub Czas : 2019-07-16 22:06:08 >> lista aktualności
Szczegóły kontaktu
China Kingmate Packing Products Factory

Osoba kontaktowa: Mr. Bryan Zhao

Tel: 86--13527922992

Faks: 86-0769-81615686

Wyślij zapytanie bezpośrednio do nas (0 / 3000)